top of page
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

HezekielHezekiel , bir İbrani peygameridir.

Tevrat'ın Hezekiel bölümünü yazmıştır.

Hezekiel'den bazı bölümler:

Bap1

Ve otuzuncu yılda,dördüncü ayda , ayın beşinci gününde ben Kebar ırmağı yanında sürgünler arasında iken , vaki oldu ki, gökler açıldı ve Allahın rüyetlerini gördüm. Ayın beşinci günü ve -kral Yehoyaki'nin sürgünlüğünün be

şinci yılı idi.- Kildaniler diyarında , Kebar ırmağı yanında , Buzinin oğlu kahin Hezekiel'e RABBİN sözü açıkça geldi.Ve orada Rabbin eli onun üzerinde idi.

Ve baktım, ve işte , şimalden buran yeli , durmadan ateş saçan büyük bir bulut geliyordu , çevresinde parıltı , ve ortasında , sanki ateş ortasında ışıldayan maden. Ve onun ortasında dört canlı mahluk benzeri çıktı. Ve görünüşü şöyle idi : onlarda insan benzeyişi vardı ; ve her birinin dört yüzü vardı , ve onlardan her birinin dört kanadı vardı. Ve ayakları doğru ayaklardı. Ve ayaklarının tabanı buzağı ayağının tabanı gibi idi , ve tunç gibi parıldamakta idiler.


Ben canlı mahluklara bakarken , işte , canlı mahlukların yanında , onların her dört yüzü için , yerde bir tekerlek vardı. Tekerleklerin ve yapılarının görünüşü gök zümrüt gibi idi; ve dördünün benzeyişi birdi.Ve görünüşleri ve yapıları sanki tekerlek içinde tekerlek.Yürüdükleri zaman dört yanlarına da gidiyorlardı. Dönmiyerek yürüyorlardı. Tekerlek çemberleri ise , yüksekti, ve korkunçtu. Ve dördünün çemberleri çepeçevre gözlerle dolu idi. Ve canlı mahluklar yürüdükçe , tekerlekler de onların yanında yürüyorlardı. Ve canlı mahluklar yerden yükseldikçe tekerlekler yükseliyorlardı.

Ve canlı mahlukların başları üzerinde gök kubbesi benzeyişi , korkunç billur gibi , yukarıdan başları üzerine yayılmıştı. Ve kubbe altında kanatları birbirine doğru dümdüzdü. Ve her birinin bedenlerini bu yandan örten ve iki kanadı , ve obir yandan örten iki kanadı vardı. Ve yürüdükleri zaman kanatlarının gürültüsünü işittim.70 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page