Kitabı yayınlamadan önce, bana yardımcı olan ailem ile arka kapak hakkında konuşuyorduk. İki fikir ortaya çıktı. Bunlardan birincisi, “Kitabın arka kapağında ana tema verilmeli.” İken, ikincisi “Arka kapakta merak uyandıracak bir metin olmalı ki, kitap daha çok satılsın.” Diyordu. Gerçi kitabı ülkemizde bastırmaktan vazgeçtim. Çünkü "Kitap Sektörü" de diğer başka birçok alanda olduğu gibi "Yeraltı Canlıları"nın istilasına uğramış.

        Yeraltı canlılarını bulmak için beş yaşındaki torunum ile elimizde fener çok araştırma yaptık ama bir sonuç alamadık. ​          Yine de, kitabın artık ara kapağı olmasa da, o iki görüşün çarpışması sanırım iyi bir kitap tanıtımı olacak.

.

    Kitabın ana temasını anlatan metin şöyleydi:

 

     Bir gezegen ki, su dolu olsun. Sularında balıklar dolaşsın, okyanuslarında yelkenliler süzülsün. 

 

  Bir gezegen ki, gök taşlarından koruyan atmosferi olsun. Suları buharlaşsın, atmosfere yükselsin`; su olup yüzeyini ıslatsın, kar olup dağlarını beyaza boyasın. Karları eriyip dere olsun, nehir olsun ve tekrar denizlerine dökülsün.  

      

     Bir gezegen ki, yüzeyi bin bir çeşit ağaçlarla, çiçeklerle, çimenlerle kaplı olsun. Martıları bir denize, bir karaya gezip dursun. Bülbülleri şakısın, aslanları, kaplanları da olsun, kuzuları ceylanları da. 

     Bu güzel gezegende kutlu ana-babalar ve mutlu çocuklar olsun. Nesiller, nesiller, nesiller boyu bu güzel yerde yaşasınlar.

     Öyle ki, hem güneşinin etrafında dönsün hem de bir o yana, bir bu yana salınarak samba yapsın. Yazları, kışları, baharları olsun. Kuzeyi soğuk iken, güneyi sıcak; kuzeyi sıcak iken, güneyi soğuk olsun.                                                          

     Uzaydan bakıldığında masmavi gözüksün. Ona uzaktan bakanlar imrensinler. “Ne güzel bir ev” desinler.

     Evrende böyle bir gezegen olduğunu bilen varsa, hiç durmasın, ayağa kalksın!”

     Kitabın merak uyandırarak daha çok satılması görüşüne uygun olarak, kitabın içinde yaşanan olağanüstü olaylardan küçük bir kesit veren metin ise şöyleydi:

     Venüs döngüsü her kırk yılda bir, gün dönümünde yaşanır.

     O gün Güneş ile Venüs ufuktan birlikte yükselir ve öyle bir an gelir ki, Venüs neredeyse Güneş kadar parlak olur.

     Böyle özel bir günde, dünyanın en büyük uçak gemisi USS ARMAGEDDON İstanbul Haliç’e bir karabasan gibi çökmüş ve namlularını Topkapı Sarayı’na doğrultmuştur.

     İstanbul’un martıları gün boyu yaşanan olağanüstü olayları, akşam karanlığında, “Aleyke avnullah! Aleyke avnullah!” nidaları ile şehrin en ücra köşelerine haber verirler.

     Bu özel günde yaşanan soluk kesici olayları   izleyen Dünya, dumura uğramıştır.

     Semada bu mavi gezegen kadar güzel bir “EV” olmadığını Homo Sapiens’in kafasına sokarlar.”

kapak.jpg

     Bitcoin anlaşılması zor bir fenomen. Karmaşık “BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİ”, balon iddiaları, kara para aklamada kullanıldığı gibi yaygın spekülasyonlar, bu konuya uzak uzak insanları ürkütüyor.


     Bitcoin’i geç öğrenen, geç giren insanlar ne kadar büyük bir fırsat kaçırdıklarını ileride öğrenecekler ama, ne yazık ki geç kalmış olacaklar.

     Her seviyeden insanların Bitcoin ve Blockchain’in ne olduğunu anlayabilmesi ve bu dünyaya giriş yapmaya cesaret edebilmesi için; en basit giriş kurallarını, teknik detay veya ayrıntılara boğmadan anlattım.

 

    Bu işe girmek ya da uzak durmak. Artık daha kolay karar verebilirsiniz. 
    

ön-kapak-web-için.jpg
web-için-öb,n-kapak.jpg